Najčastejšie chyby pri fénovaní

Žena si fénuje vlasy

Ktorá žena nepoužila aspoň raz fén na vlasy? Ide o úžasný elektrický prístroj, vďaka ktorému môžeme mať už za pár minúť nádherný účes. Čo je však prednejšie, svoje mastné neestetické vlasy si môžeme umyť, a nemusíme čakať na to, kým nám voľne uschnú, a tým tak skrátiť čas potrebný na úpravu. Aké najčastejšie chyby robíme pri sušení vlasov? Čo ich najviac ničí?

Fénovanie horúcim vzduchom

Priznajte sa. Kto z vás pri fénovaní používa horúci vzduch? Množstvo z nás si myslí, že čím horúcejší vzduch použije, tým rýchlejšie budú jeho vlasy suché. Samozrejme, je to logické. No pritom si neuvedomuje, aké škodlivé to je pre vlasy a taktiež pre pokožku samotnej hlavy. Pri používaní horúceho vzduchu dochádza k narúšaniu ochranných obalov vlasov, čím sú vlasy oveľa náchylnejšie na lámanie. Taktiež strácajú svoj prirodzený lesk a postupne ich štruktúra slabne. Pri fénovaní horúcim vzduchom však môže prísť aj k popáleniu pokožky hlavy.

Práve z tohto dôvodu by ste mali pri fénovaní používať stredne teplý vzduch, ktorý nie je až taký škodlivý pre vaše vlasy. Pri ďalšom fénovaní majte teda na pamäti, či obetujete pár minút alebo štruktúru vašich vlasov.

Pred sušením používajte prípravky

Na trhu existuje množstvo prípravkov na styling ale aj ochranu pred tepelnou úpravou vlasov. Na tieto prípravky by ste nemali zabúdať, a určte by sa mali stať každodennou súčasťou vašich životov. Tieto prípravky dokážu čiastočne ochrániť vlasový obal, a tak nebudú strácať lesk a ani sa nezačnú lámať. Čo sa týka stylingových prípravkov ešte pred úpravou, do vlasov si stačí votrieť malé množstvo gélu či peny, a nádherný účes bude okamžite na svete. Takto si váš obyčajný cop dokáže udržať tvar počas celého dňa, no taktiež si bez problémov budete môcť vytvoriť niečo špeciálne a unikátne v krátkom čase.

Nezabudnite, že nám fénovanie šetrí čas, no zároveň pri nesprávnom používaní dokáže zhoršiť štruktúru vlasov.

Leave a Comment

Rubriky: Recenzie

Comments are closed.