Burberry vzor | Módny kúsok na poličke s vôňami

Burberry vzor

Už mnoho módnych domov sa rozhodlo vkročiť na trh s parfémami. No pre milovníkov anglickej tradície a elegancie sú určite jednoznačnou voľbou vône Burberry.

Začalo sa to kabátom

Znalcom módy určite netreba britskú značku Burberry nijak zvlášť predstavovať. Ale určite aj laik už niekde zazrel klasický károvaný vzor, ktorý je pre túto luxusnú značku charakteristický. Hoci jej história siaha až do roku 1856, svetovú slávu si získala až o 20 rokov neskôr, kedy Thomas Burberry predstavil verejnosti ľahký, vzdušný a nepremokavý kabát typu trench coat. Ten sa veľmi rýchlo stal hitom a nosili ho aj britskí dôstojníci počas prvej svetovej vojny.

Burberry London pre ženy

Nenápadný károvaný vzor

Slávny Burberry vzor bol najskôr nenápadný. Zhruba od roku 1920 ho začali používať len ako podšívku kabátov. Pri jeho tvorbe sa značka inšpirovala klasickým škótskym tartanom. V tomto prípade išlo o béžový podklad doplnený čiernym, bielym a červeným károvaním. Trvalo ešte ďalších 40 rokov, než si náhodnou zmenou aranžovania kabátov v predajni začali zákazníci vzor viac všímať a dožadovali sa nových výrobkov s ním. Ako prvé vznikli dáždniky, neskôr aj kašmírové šály. Vypredali sa takmer okamžite.

Parfémy v kabátiku

Nečudo, že tento ikonický dizajn neobišiel ani parfémy Burberry. Najvýraznejší módny kúsok vo vašej zbierke bude rozhodne vôňa London, či už pre neho alebo pre ňu. Flakón týchto vôní je totiž odetý práve v látke s týmto jedinečným vzorom. Parfém Burberry London for Women je jemná, elegantná a hrejivá kvetinovo-citrusová vôňa, vďaka ktorej sa razom ocitnete v Londýne. V meste tak starobylom a modernom zároveň. Pánska vôňa Burberry London for Men je orientálno-korenistá, s výraznými tónmi tabaku, škorice a kože. Oslavuje ducha veľkomesta a svojmu nositeľovi dodáva odvahu a sebavedomie skúmať a objavovať nové miesta a zážitky.

Burberry London pre mužov

Leave a Comment

Rubriky: Recenzie

Comments are closed.