Ako vybrat parfem

Couple choosing perfume

Väčšina žien hľadá ten správny parfum, tú správnu vôňu pre seba, no nie a nie ju nájsť. Na trhu je samotných vôní ako aj značiek nespočetne mnoho, a tak je častokrát viac ako ťažké nájsť niečo, čo by nás zaujalo. Podľa čoho sa treba rozhodovať a čo vám môže pomôcť pri samotnom výbere vašej vône, ktorá vám bude spríjemňovať každodenný život?

Flakón nie je iba módny výstrelok

Napriek tomu, že množstvo z nás predpokladalo alebo si ešte stále myslí, že samotný flakón je len módny výstrelok, nie je tomu tak. Tvar a farba obalu nám vypovedá o tom, čo môžeme od samotnej vône očakávať. Zmyselné a vášnivé vône sú zväčša v tmavočervenom poprípade tmavomodrom flakóne. Svieže vône nájdeme pod zelenou či bledo modrou farbou. Ak máte radi ovocné vône, siahnite po ružových alebo oranžových obaloch. Romantické či kvetinové arómy nájdete taktiež v ružovej farbe, no okrem toho aj v bielej. Poprípade budú mať flakóny rôzne kvetinové tvary. Čo sa týka čiernych fľaštičiek, ktoré sú v súčasnej dobe tak populárne najmä u mužov, tie obsahujú zmyslovo podmanivé parfumy.

Cena nie je všetko

Ak už chcete siahnuť po niečom kvalitnom, predpokladáte, že budete musieť ísť do extrémnych súm. To však nie je úplne pravda. Odborník na vône Luca Turin vytvoril lexikón s názvom „Perfumes – The A-Z Guide“, kde preskúmal viac ako 1 500 vôní. Počas tohto skúmania dbal nie len na výdrž a intenzitu vône, ale aj na cenu. Vďaka tomu zistil, že cena voňavky poprípade parfumu nemusí byť zárukou kvality. Dokonca ani draho pôsobiace značky či významné značky nie sú zárukou samotného úspechu. To znamená, že lacné parfumy môžu byť rovnako kvalitné ako tie, ktoré sú drahé. Z veľkej časti to záleží od strediska, kde boli vône vyrobené. Z tohto dôvodu vám odporúčame pri výberu parfumu dať na vlastný inštinkt a dôverovať svojim čuchovým zmyslom.

Leave a Comment

Rubriky: Návody

Comments are closed.