Ako na jemné a krásne ruky

Jemné ruky

Ktorá žena by nechcela mať krásne a jemné ruky? Každá žena miluje, keď ju muž chytí za ruku, a tak sa snažíme udržať pokožku našich rúk hladkú a príjemnú. A ako to už býva pri každej časti tela, neradi na nej vidíme vrásky. Ako však ošetrovať ruky tak, aby nestrácali svoju jemnosť, krásu a pružnosť?

Krém na ruky

K najčastejším produktom, ktoré na ruky používame patrí krém na ruky. Krém na ruky patrí k veľmi vhodným produktom v prípade, že je vaša pokožka vysušená či už častým umývaním rúk alebo chladnejším počasím. V oboch prípadoch je vhodné siahnuť po hydratačnom kréme, ktorý ošetrí popraskanú a drsnú pokožku rúk.

Krémy na ruky je však možné používať aj ako dennú starostlivosť. Vtedy je vhodné siahnuť najmä po vyživujúcich krémoch, ktoré ošetrujú a chránia pokožku rúk. Takto je možné ruky ošetrovať ešte predtým, než s nimi začnete mať nejaké problémy.

Peeling na ruky

V prípade, že máte záujem odstrániť odumreté časti pokožky z rúk a zlepšiť ich krvný obeh, odporúčame peeling na ruky. Na trhu nájdete množstvo peelingov so zameraním na ruky, ktoré sú jemnejšie. Je však možné používať aj bežné peelingy na telo, ktoré majú však drsnejšie čiastočky, takže sú dobré v prípade, že máte zhrubnutú pokožku na rukách. Tento peeling s drsnejšími čiastočkami sa však neodporúča používať dlhodobo.

Masáž rúk

V prípade, že nemáte záujem používať rôzne krémy a produkty pre ošetrenie rúk, môžete siahnuť aj po samotnej masáži. Poprípade môžete zvoliť kombináciu krémov a masáže. Masáž rúk je veľmi jednoduchá, a môžete si ju robiť aj sami. Jedná sa o krúživé masírovanie pokožky rúk, pričom netreba zabúdať na dlane či prsty. Takáto masáž nie je len príjemná, no taktiež zlepšuje krvný obeh a elasticitu rúk. Odporúčaná doba jednej masáže je 15-20 minút.

Leave a Comment

Rubriky: Recenzie

Comments are closed.