5 tipov ako sa chrániť pred slnkom

Muž s opalovacim kremem

Zvoľte si ten správny faktor

Ak si nie ste istí, aký faktor je ten správny pre vás, skúste začať s tými silnejšími. Na začiatku, kým ešte pokožka nie je zvyknutá na slnko a opaľovanie, siahnite po prípravku s vyšším ochranným faktorom, ktorý vám zaručí bezpečnosť. Neskôr, keď už vaša pokožka dostane jemný bronzový nádych môžete tento faktor znižovať. Ak máte bledšiu pokožku, určite vám odporúčame vyšší ochranný faktor používať počas celého leta. Vhodné môžu byť aj detské prípravky na opaľovanie, ktoré zvyčajne ponúkajú vyššiu ochranu.

Zvyknite si na slnko

Opaľovanie je naozaj náročné pre vašu pokožku, a preto by ste s ním mali začínať pomaly. V prvých dňoch sa vystavujte slnku iba na krátky čas, najlepšie na pár minúť. A to aj v prípade, že ste použili ochranný krém. Postupne túto dobu môžete predlžovať.

Natrite sa ešte pred vystavením slnečnému žiareniu

Ochranný prípravok by sa mal nanášať na pokožku ešte predtým ako sa vystavíte slnečnému žiareniu. Ideálny čas je 30 minút pred odchodom z domu. Tento čas potrebuje ochranný krém či sprej na to, aby dostatočne vsiakol do kože a zabezpečil tak ideálnu ochranu pred slnkom.

Dávajte pozor na vodu

To, že sa chystáte kúpať neznamená, že sa nevystavujete slnečnému žiareniu. V tomto prípade sú však obyčajné krémy neúčinné. Pri kontakte s vodou sa odporúča použiť prípravok, ktorý je extrémne odolný voči vode. Opätovné nakrémovanie by ste pri bežnom prípravku mali opakovať aj vtedy, ak sa dostanete do akéhokoľvek kontaktu s vodou, napríklad pri umytí rúk alebo pri nadmernom potení.

Chráňte každú časť svojho tela

Slnečnému žiareniu sú vystavené všetky časti kože. Preto nezabúdajte ani na tie najmenšie časti. Ľudia najčastejšie zabudnú na uši, nos poprípade pery. V prípade, že trpíte stratou vlasou nezabudnite si natrieť plešinu. Tá je totiž vystavená silnému slnečnému žiareniu a dochádza do priameho kontaktu s ním.

Leave a Comment

Rubriky: Recenzie

Comments are closed.